waterford pano 001

WELC Waterford

Traditional language school

Travel Guide

Slávny, ručne vyrábaný Waterfordský krištáľ je známy vďaka svojej jedinečnosti a kvalite po celom svete. Vyrába sa už viac ako 220 rokov. Aj napriek svojej sláve a kvalite bola počas hospodárskej krízy fabrika zatvorená, no ani toto nedokázalo vymazať Waterfordský krištáľ z mapy sveta. Bola vybudovaná novšia a modernejšia fabrika, ktorá naďalej produkuje toto nádherné brúsené sklo. Fabrika okrem výroby nadobudla aj turistický charakter a je prístupná pre návštevníkov, ktorí sú zvedaví, ako sa krištáľ vyrába. Vo Waterforde raz ročne zakotvia plachetnice a predvádzajú svoju krásu návštevníkom tohto svetovo uznávaného festivalu pomenovaného "Tall Ship Festival" alebo festival Plachetníc. "Waterford music fest" je ďalším lákadlom, na ktorom sa zúčastňuje viac ako 10.000 milovníkov hudby každý rok, aby si užili neopakovateľnú atmosféru v malebnom prostredí historického a zároveň kultúrneho Waterfordu.

Waterford má veľmi dobrú polohu. Je vzdialený 2 hodiny od Dublinu priamym vlakovým spojením, kam môžu študenti na výlet a nákupy. Neďaleko sa nachádza aj známe malebné mestečko Killkenny. Počas slnečných dní je zasa atraktívna Tramore pláž, ktorá sa nachádza iba kúsok od mesta. Mesto je tiež známe tým, že spoločnosť Ryanair uskutočnil svoj prvý let práve odtiaľto. Skutočná írska história a tradície v podaní kultúrneho centra - to je Waterford, krásne historické mesto, ktoré ponúka prepojenie histórie a súčasnosti a práve toto z neho robí optimálne miesto na štúdium jazyka v zahraničí.

Usefull Informations

Cost of Living in EUR

bread tg2
1.10
Bread
milk tg2
1.10
1 litre of milk
water2
1.30
2 litre of water
burger tg4
7.60
Burger
sandwich3
3.40
Sandwich
meal3
9.99
Two course meal
coke tg3
1.60
Can of Coke
coffee tg3
2.90
Coffee in café
beer tg3
2.30
Cup of beer :)
pizza3
8.30
Pizza
gym3
9.99
Gym monthly fee
sim card tg3
0.10
1 min tariff
ticket4
2.70
Public transport ticket
cinema tg3
9.99
Cinema
taxi3
1.40
Taxi 1km tariff
rent3
9.99
Rent for a month

Contact

Interest

Interest

Competition

VYHRAJ!

Dvojtýždňový jazykový kurz na škole EC Malta s 20 lekciami angličtiny týždenne, na historickom ostrove Malta s azúrovým morom. Viac o Malte sa môžte dočítať aj v blogu.

POPIS SÚŤAŽE:

Presvedč nás o tom, že práve Ty si to najviac zaslúžiš. Napíš nám prečo práve Ty máš dostať jazykový kurz na Malte zadarmo. Zapoj svoju predstavivosť, kreativitu, individualitu či seba prezentáciu a presvedč nás!

Podmienky súťaže:

1. Napíš nám originálny dôvod, prečo by mal tento kurz patriť práve tebe.
2. Pridaj Like na našu FB stránku FromGlobe.
3. Zdieľaj náš FB príspevok

ORIGINÁLNY DÔVOD:

PRAVIDLÁ SÚŤAŽE:

Uzávierka súťaže v piatok 31.05.2019 do polnoci.
Výherca bude zverejnený na našej FB stránke po vyhodnotení.

Contact form

ITF win language travel

ITF - súťaź

Registration

*zvyčajne meno a priezvisko rodiča
*zvyčajne kontakt na rodiča

Interest

Interest-PBT

Free Calculation

Question

Junior Calculation

Registration JR

*zvyčajne meno a priezvisko rodiča
*zvyčajne kontakt na rodiča