galway pano 002 min

Atlantic Galway

Our school close to Cliffs of Moher

galway pano 001 min

Atlantic Galway

Our school close to Cliffs of Moher

Travel Guide

Toto mesto, ktoré bolo v minulosti prezývané "Mesto kmeňov" je centrom mnohých akcií a festivalov, ako napríklad letný Galway Art festival (festival umenia). Úzke uličky s klasickými kaviarňami, kde môžu študenti relaxovať, alebo niekoľko malých krčmičiek s tradičnou írskou hudbou, kde zažijete tú pravú Írsku atmosféru a pohostinnosť sú aj počas dnešných dní veľkým lákadlom nielen pre turistov. To sú miesta, ktoré by mal navštíviť asi každý. Galway je zaujímavé dvojjazyčné mesto označované ako "kultúrne centrum Írska" nakoľko je najviac prepojené s írskym jazykom, hudbou, piesňami a tradičnou kultúrou. Pre priaznivcov drámy je vždy otvorené divadlo pri Radnici, ktoré je tou najlepšou voľbou pre divadelné predstavenia a vychutnanie si atmosféry v kultúrnej kolíske Írska.

Vo voľnom čase sa určite nebudete nudiť, prímorské mestečko s obľúbenými plážami, ktoré sú plné najmä počas slnečných letných poskytuje perfektné miesto na oddych. Keď je počasie dobré možnosti sú nekonečné. Keď zubaté írske slnko začne zapadať, ulice oživia pouliční umelci, ktorí určite zahrejú Vašu dušu svojimi originálnymi vystúpeniami. Jedinečná architektúra a nespočetné množstvo kultúrneho bohatstva budú určite imponovať milovníkom cestovania a spoznávania. Ak však Írske počasie "nesklame" a prinesie nejaký mráčik, z ktorého zaprší netreba zúfať, stačí sa vybrať do Galwayského múzea a nahliadnuť do histórie alebo sa nechať uniesť do hlbín mora a pokochať sa rybami v Národnom Akváriu. Slávny a naozaj veľkolepý Národný park Connemara skrýva nevídané krásy akými sú zámok Kylemore Abbey a zámok Ashford, odkiaľ sa Vám naskytne neopakovateľný výhľad na rovnomenné jazerá.

Galway je skvelé mesto, ktoré bolo nedávno ohodnotené ako "najsexy mesto na svete" a udržuje sa na 14. priečke najnavštevovanejších miest v Európe a 42. mieste na svete. Vzdelávanie, história a kultúrne podujatia ponúkajú to pravé prostredie na štúdium a preto by Galway nemalo chýbať na Vašom zozname miest, kde by ste sa radi vybrali naučiť sa okrem angličtiny aj kultúru írskeho života.

Usefull Informations

Cost of Living in EUR

bread tg2
1.10
Bread
milk tg2
1.10
1 litre of milk
water2
1.30
2 litre of water
burger tg4
7.60
Burger
sandwich3
3.40
Sandwich
meal3
9.99
Two course meal
coke tg3
1.60
Can of Coke
coffee tg3
2.90
Coffee in café
beer tg3
2.30
Cup of beer :)
pizza3
8.30
Pizza
gym3
9.99
Gym monthly fee
sim card tg3
0.10
1 min tariff
ticket4
2.70
Public transport ticket
cinema tg3
9.99
Cinema
taxi3
1.40
Taxi 1km tariff
rent3
9.99
Rent for a month

Contact

Interest

Interest

Competition

VYHRAJ!

Dvojtýždňový jazykový kurz na škole EC Malta s 20 lekciami angličtiny týždenne, na historickom ostrove Malta s azúrovým morom. Viac o Malte sa môžte dočítať aj v blogu.

POPIS SÚŤAŽE:

Presvedč nás o tom, že práve Ty si to najviac zaslúžiš. Napíš nám prečo práve Ty máš dostať jazykový kurz na Malte zadarmo. Zapoj svoju predstavivosť, kreativitu, individualitu či seba prezentáciu a presvedč nás!

Podmienky súťaže:

1. Napíš nám originálny dôvod, prečo by mal tento kurz patriť práve tebe.
2. Pridaj Like na našu FB stránku FromGlobe.
3. Zdieľaj náš FB príspevok

ORIGINÁLNY DÔVOD:

PRAVIDLÁ SÚŤAŽE:

Uzávierka súťaže v piatok 31.05.2019 do polnoci.
Výherca bude zverejnený na našej FB stránke po vyhodnotení.

Contact form

ITF win language travel

ITF - súťaź

Registration

*zvyčajne meno a priezvisko rodiča
*zvyčajne kontakt na rodiča

Interest

Interest-PBT

Free Calculation

Question

Junior Calculation

Registration JR

*zvyčajne meno a priezvisko rodiča
*zvyčajne kontakt na rodiča