Prečo je učenie sa angličtiny pre naše deti dôležité?

Dnes je anglický jazyk najpoužívanejším jazykom na celom svete. S jeho rozmachom sa potreba naučiť sa ho len zvyšuje. Využíva sa v písomnej aj v ústnej forme takmer v každej branži, od bankovníctva a marketingu po cestovanie. Vďaka tomuto ho definujeme ako aj najvplyvnejší jazyk na svete, a práve preto by ste mali uvažovať nad svojimi deťmi a uprednostniť učenie sa anglického jazyka pred ostatnými.

Je veľmi dôležité, aby rodičia svoje deti upozorňovali a dali mu jasne najavo fakt, že znalosť anglického jazyka mu pomôže v každom odvetví biznisu, a že vo väčšine zamestnaní je to už aj povinnosť. Cudzie firmy berú rovnako natívnych ako aj zahraničných zamestnancov, samozrejme ak majú znalosti jazyka. V skrátenej forme chceme povedať to, že dobrá znalosť angličtiny môže niekoľkonásobne zlepšiť šancu nájsť si lepšie zamestnanie

Ak neberieme ohľad na dôležitosť angličtiny v pracovnom prostredí, je dôležitá aj pre cestovanie a kvôli stále rastúcemu turizmu.

Aspoň minimálne znalosti angličtiny sú potrebné na to, aby ste mohli niekam vycestovať, opýtať sa na niečo, alebo len tak viesť konverzáciu s cudzincom. Dôležitým faktom je, že na svete hovorí anglicky vyše 900 miliónov ľudí. Turista alebo podnikateľ s žiadnou znalosťou angličtiny len ťažko zapadne a prispôsobí sa rôznym cudzím kultúram.

Angličtina hrá dôležitú úlohu aj pri vzdelaní detí. Čo v situácii kde učiteľ vie len anglicky a nevie rozprávať rodným jazykom dieťaťa. Ak nevedia nájsť spoločný “kanál“ cez ktorý by komunikovali, dieťa sa nemôže vzdelávať. Zahraniční učitelia sú v porovnaní s našimi aj o niečo kvalitnejší. Najhoršia situácia však nastáva, keď ani rodičia daného dieťaťa nevedia anglicky.

Ako teda začať? Začnite u nás! Pošlite vaše dieťa k nám! Samozrejme, u tých najmenších detí je dobre začať s nejakými rozprávkami, číslovkami a základnými slovíčkami, no hneď ako trochu podrastú, my ich navedieme na tú správnu cestu.

 

Zdroj - https://tv-english.club/articles-en/important-english-kids/

You may also Like:

Contact

Interest

Interest

Competition

VYHRAJ!

Dvojtýždňový jazykový kurz na škole EC Malta s 20 lekciami angličtiny týždenne, na historickom ostrove Malta s azúrovým morom. Viac o Malte sa môžte dočítať aj v blogu.

POPIS SÚŤAŽE:

Presvedč nás o tom, že práve Ty si to najviac zaslúžiš. Napíš nám prečo práve Ty máš dostať jazykový kurz na Malte zadarmo. Zapoj svoju predstavivosť, kreativitu, individualitu či seba prezentáciu a presvedč nás!

Podmienky súťaže:

1. Napíš nám originálny dôvod, prečo by mal tento kurz patriť práve tebe.
2. Pridaj Like na našu FB stránku FromGlobe.
3. Zdieľaj náš FB príspevok

ORIGINÁLNY DÔVOD:

PRAVIDLÁ SÚŤAŽE:

Uzávierka súťaže v piatok 31.05.2019 do polnoci.
Výherca bude zverejnený na našej FB stránke po vyhodnotení.

Contact form

ITF win language travel

ITF - súťaź

Registration

*zvyčajne meno a priezvisko rodiča
*zvyčajne kontakt na rodiča

Interest

Interest-PBT

Free Calculation

Question

Junior Calculation

Registration JR

*zvyčajne meno a priezvisko rodiča
*zvyčajne kontakt na rodiča