5 dôvodov prečo sa zbaliť a ísť študovať na Maltu

Category: Cestovanie

Tags: EC MaltaDovolenkaMalta

Dovolenka na Malte je snom viacerých Európskych cestovateľov, avšak málokto vie o takejto možnosti toľko, ako o iných populárnejších dovolenkových destináciách ako sú napríklad Francúzsko, Španielsko alebo Grécko.

Prečo by ste mali zo všetkých stredomorských destinácií navštíviť práve Maltu ?

Čo robí tento ostrovný štát výnimočným v porovnaní s ostatnými ?

maltaclanok1

1. Príjemné privítanie na Malte

Malťania sú svetoznámi ich pohostinnosťou, štedrosťou a priateľským správaním. Tamojší obyvatelia sú tradične veľmi dobrosrdeční a ochotní podať vám pomocnú ruku, či už potrebujete akokoľvek vypomôcť alebo sa len opýtať na cestu.

Táto ich vlastnosť je hlboko zakorenená v ich kultúre a vďaka nej bude vaša dovolenka hotovým zážitkom, čo vám dosvedčí množstvo turistov, ktorí už mali možnosť Maltu prežiť na vlastnej koži. 

maltaclanok2

2. Takmer všetci hovoria anglicky

Pravdou je, že druhým maltským oficiálnym jazykom je angličtina, čo je určite veľkou výhodou. Mnohým to pomôže prekonať jazykovú bariéru, ktorú na cestách dennodenne zažívame.

Malta bola súčasťou Britského Impéria po 160 rokov (nezávislosť si vydobyla v roku 1964), čo samozrejme spôsobilo to, že celá krajina a jej obyvatelia majú angličtinu v malíčku.

Pre anglicky hovoriacich ľudí by teda komunikácia a dorozumenie nemal byť žiaden problém, čo je veľkým benefitom skvelej dovolenky. Maltčina, je avšak stále hlavným a základným jazykom, takže je používaná drvivou väčšinou maltskej populácie. 

3. Zaujímavé miesta

Okrem oddychu strávime na dovolenkách takmer všetok čas navštevovaním rôznych miestnych turistických atrakcií . Na Malte, ako ináč, je ich veľmi veľa a určite sa ich oplatí vidieť.

Na rozdiel od iných destinácií, tu máte možnosť vidieť množstvo fascinujúcich múzeí a atrakcií, ktoré vás zoznámia s maltskou bohatou a búrlivou históriou, bez toho aby ste sa museli ďaleko presúvať. Namiesto zdĺhavého cestovania k jednej atrakcii, čo vám môže zabrať celý deň, si môžete napríklad spraviť krátky výlet, pri ktorom navštívite MdinuTarxienské Pevnosti.

Veľa tamojších prevádzkovateľov ponúka rôzne zájazdy v okolí Maltských Ostrovov, čo samozrejme aj niečo stojí. Vďaka krátkym vzdialenostiam, autobusovým trasám a navádzacím tabuliam vždy nájdete správnu cestu k svojim cieľom. Máte na výber, či budete používať tamojšiu hromadnú dopravu, alebo si prenajmete automobil a preskúmate si ostrov podľa seba. Ešte jednoduchšie je využívanie tzv. „naskoč a vyskoč“ autobusov, ktoré vás v okamihu dostanú k hromade zaujímavých miest. 

maltaclanok4

4. Skvelý výber hotelov a iných typov ubytovania

Keď hľadáte miesto na oddych, na Malte a Goze je skutočne široký výber možností ubytovania. Okrem množstva hotelov (od luxusných 5-hviezdičkových až po viac ekonomické 4 a 3-hviezdičkové), je tu taktiež veľa hotelov a ubytovacích jednotiek bez stravy.

Najväčšia koncentrácia hotelov a dovolenkových rezortov je v mestách St. Julian’s, Buġibba / Qawra a  Sliema, ktoré sú situované na severnom pobreží Malty.

Ak ste milovníkom nočného života, máte radi zábavu a hudbu, určite vám odporúčame ubytovanie v St. Julian’s, kde si naplno užijete energiu maltskej noci. Avšak pre páry a rodiny, ktoré viac uprednostňujú pokoj a odpočinok sú Mellieħa a St. Paul’s Bay omnoho lepšou voľbou. 

5. Počasie

Počasie Malty je jedným z hlavných dôvodov, prečo tento ostrov navštevujú ročne milióny turistov.

Letné počasie je skvelé pre tých, ktorí si radi užívajú pláže a horúci dotyk slnka. Zimy sú mierne, s pomerne vysokými teplotami. Denné svetlo sa drží do neskorých hodín, čo si určite zamilujú všetci, ktorí hľadajú únik od tmavých a mrznúcich zím. 

maltaclanok5

 Zdroj - https://www.maltauncovered.com/malta-holidays/why-visit/

You may also Like:

Contact

Interest

Competition

tu je najaky popis co neviem kde sa moze zobrazit

Výhercom jazykového pobytu na Malte bude práve ten, kto nás dokáže svojim príspevkom najviac zaujať a presvedčí že práve on si ho najviac zaslúži. Nejedná sa teda o nejakú matematickú šancu, ale o to, kto dokáže zapojiť svoju predstavivosť, kreativitu, individualitu či seba prezentáciu.

1. Napísať nám originálny dôvod prečo práve Vy by ste mali získať jazykový pobyt zadarmo
2. Pridať Like na našu Facebook stránku goo.gl/1YvWA0
3. Zdieľať príspevok

Uzávierka súťaže je v nedeľu 30.04.2017 vrátane.
Výherca bude zverejnený na našej FB stránke dňa 05.05.2017.
Súťaž nie je obmedzená vekom.

Free Calculation

Junior Calculation

Question

Contact form

ITF win language travel

ITF - súťaź

Registration

*zvyčajne meno a priezvisko rodiča
*zvyčajne kontakt na rodiča

Interest

Interest-PBT

Interest Patrick

Registration JR

*zvyčajne meno a priezvisko rodiča
*zvyčajne kontakt na rodiča